• 1@mdim.ua
  • Пн-Пт 8:30 - 17:30. Сб 09:00 — 14:00

Цемент

Цемент і його властивості

Що являє собою цей, будматеріал, відомий людству з давніх часів? При будь-якому будівництві або ремонті квартири, будинки, промислової будівлі знадобиться цемент в мішках, без нього не обійтися. Це мінеральне порошкоподібною речовиною, що володіє терпкими властивостями. Після замішування з водою, цемент через деякий час переходить з рідкого або тістоподібного стану в тверде при звичайній температурі. Він стає схожий на камінь, і тому використовується при заливці фундаментів і підлог, створення бетонних або залізобетонних конструкцій, в штукатурних розчинах, кладок і клеять сумішах, для виготовлення тротуарної плитки і в багатьох інших випадках. Купити цемент з доставкою пропонує наша компанія «Міцний дім»

Який купити цемент

Що входить до складу цього будматеріалу ? Основою служить вапняк (близько 75 відсотків) і глина. З цих компонентів шляхом перемішування і випалу в спеціальній печі при високій температурі отримують клінкер, грудки якого потім подрібнюють і змішують з різними наповнювачами і добавками. Якість і вид вихідної сировини, що використовуються добавки визначають який цемент оптом з заводу надійде в роздрібну мережу. Залежно від вихідної сировини і доповнень, можна отримати портландцемент, білий цемент, гідрофобний цемент та інші види.

Якщо цемент оптом від виробника надійшов в упаковці з позначкою «ПЦ», то це портландцемент. На цементі в мішках також обов`язково буде присутній маркування: М300, М400, М500 або подібна (наприклад, іноді використовуються в будівництві марки М600, М700). Ці позначення розкажуть про міцність цього будматеріалу на стиск. Цифри в позначеннях показують яке навантаження витримує конструкція з цього стройматеріала- 300 кг на куб. сантиметр, 400 кг на куб. сантиметр і т.д.

Марки М200-М300 в основному застосовують при виконанні оздоблювальних робіт, а М500 - при облаштуванні фундаментів.

Як правильно зберігати

Термін придатності цементу, що надійшов оптом з заводу, зазначений на фасувальною тарі.

Для надійного зберігання необхідно забезпечити дотримання визначених умов: враховуючи, що цемент має схильність до злежування, розмістити його слід в сухому приміщенні, виключивши повністю взаємодія з вологою.

Навіси від атмосферних опадів під відкритим повітрям не підходять для складування цементу оптом від виробника, оскільки вологий вуличне повітря також може привести до злежування.

Якщо прийнято рішення купити цемент з доставкою, заздалегідь необхідно потурбуватися про облаштування місця для його розвантаження і зберігання, перевірити цілісність всіх мішків.

Класифікація та позначення цементів відповідно до ДСТУ Б В.2.7-46-96

Позначення

Інтенсивність набору міцності

Н - нормальна
Р - висока рання міцність

Марка цементу (міцність цементу на стиск у віці 28 діб)

Може бути 300, 400, 500, 550.

Означає тип мінеральної добавки в цемент

Ш – шлак
П – пуццолана
З – зола унос

Вказує на кількість мінеральної добавки

А – 6-20% добавки
Б – 21-35% добавки

Тип портландцементу по речовому складу

I – мінеральних добавок до 5%
II - з добавками від 6 до 35%

Найменування

ПЦ – портландцемент
ШПЦ – шлакопортландцемент

ШПЦ III / А-400 - шлакопортландцемент з добавкою шлаку понад 35%. Застосовується для різного роду розчинів, товарного бетону, збірного залізобетону, виробленого методом теплової обробки, а також для гідротехнічного, підземного та інших видів спеціального будівництва, де спеціальною вимогою є опір корозійного впливу, висока водопроникність, висока міцність у пізньому (56, 90 діб) віці. Такі цементи мають уповільнений набір міцності в ранні терміни. У таких бетонів рання 2 добова міцність зазвичай становить 25-30% від проектної. Дана властивість бетону обумовлена тим, що підвищений вміст шлаку призводить до уповільнення реакції гідратації цементу. Через деякий час 3-4 тижні шлак в цементі починає активно взаємодіяти з продуктами гідротації клінкерної складової з утворенням гелю, який ущільнює структуру цементного каменю і веде до подальшого приросту міцності після проектного віку. Бетон на шлакопортландцемент з вмістом шлаку 45-50% може через 2 місяці перевищити міцність 28 діб на 15-25%. На цьому процес твердіння не закінчується.

ПЦ II / Б-Ш-400 і ПЦ III / А-Ш-400 - найбільш поширені, загальнобудівельні типи цементів при виробництві товарного і збірного бетону. Цемент незамінний при виробництві дрібних бетонних робіт - розчини кладочні, штукатурні, оздоблювальні та т.д.

ПЦ I-500 Н - чистий портландцемент отримується спільним помелом високоякісного клінкеру і гіпсу.
Застосовується для виробництва збірного бетону та залізобетону, мостового будівництва, контактної мережі залізничного транспорту, товарного бетону високих класів. Особливістю даного типу цементу є високий набір міцності в ранні терміни і різке уповільнення набору міцності через 3-4 тижні. Цемент також характеризується швидкими термінами схоплювання, які складають 2-3 години (початок схоплювання).

Зв'яжіться з нами для отримання консультації