• 1@mdim.ua
  • Пн-Пт 08:30—17:30. Сб 09:00—14:00

Цемент

Цемент и его свойства

Що являє собою цей, будматеріал, відомий людству з давніх часів? При будь-якому будівництві або ремонті квартири, будинки, промислової будівлі знадобиться цемент в мішках, без нього не обійтися. Це мінеральне порошкоподібною речовиною, що володіє терпкими властивостями. Після замішування з водою, цемент через деякий час переходить з рідкого або тістоподібного стану в тверде при звичайній температурі. Він стає схожий на камінь, і тому використовується при заливці фундаментів і підлог, створення бетонних або залізобетонних конструкцій, в штукатурних розчинах, кладок і клеять сумішах, для виготовлення тротуарної плитки і в багатьох інших випадках. Купити цемент з доставкою пропонує наша компанія «Міцний дім»

Який купити цемент

Що входить до складу цього будматеріалу? Основою служить вапняк (близько 75 відсотків) і глина. З цих компонентів шляхом перемішування і випалу в спеціальній печі при високій температурі отримують клінкер, грудки якого потім подрібнюють і змішують з різними наповнювачами і добавками. Якість і вид вихідної сировини, що використовуються добавки визначають який цемент оптом з заводу надійде в роздрібну мережу. Залежно від вихідної сировини і доповнень, можна отримати портландцемент, білий цемент, гідрофобний цемент та інші види.

Якщо цемент оптом від виробника надійшов в упаковці з позначкою «ПЦ», то це портландцемент. На цементі в мішках також обов`язково буде присутній маркування: М300, М400, М500 або подібна (наприклад, іноді використовуються в будівництві марки М600, М700). Ці позначення розкажуть про міцність цього будматеріалу на стиск. Цифри в позначеннях показують яке навантаження витримує конструкція з цього стройматеріала- 300 кг на куб. сантиметр, 400 кг на куб. сантиметр і т.д.

Марки М200-М300 в основному застосовують при виконанні оздоблювальних робіт, а М500 – при облаштуванні фундаментів.

Як правильно зберігати

Термін придатності цементу, що надійшов оптом з заводу, зазначений на фасувальною тарі.

Для надійного зберігання необхідно забезпечити дотримання визначених умов: враховуючи, що цемент має схильність до злежування, розмістити його слід в сухому приміщенні, виключивши повністю взаємодія з вологою.

Навіси від атмосферних опадів під відкритим повітрям не підходять для складування цементу оптом від виробника, оскільки вологий вуличне повітря також може привести до злежування.

[:uk]

Якщо прийнято рішення купити цемент з доставкою, заздалегідь необхідно потурбуватися про облаштування місця для його розвантаження і зберігання, перевірити цілісність всіх мішків.

[:ru]

Если принято решение купить цемент с доставкой, заранее необходимо побеспокоиться об обустройстве места для его разгрузки и хранения, проверить целостность всех мешков.

[:]

Класифікація та позначення цементів відповідно до ДСТУ Б В.2.7-46-96

Обозначения

Интенсивность набора прочности

Н – нормальная
Р – высокая ранняя прочность

Марка цемента (прочность цемента на сжатие в возрасте 28 суток)

Может быть 300, 400, 500, 550.

Обозначает тип минеральной добавки в цемент

Ш – шлак
П – пуццолана
З – зола уноса

Указывает на кол-во минеральной добавки

А – 6-20% добавки
Б – 21-35% добавки

Тип портландцемента по вещественному составу

I – минеральных добавок до 5%
II – с добавками от 6 до 35%

Наименование

ПЦ – портландцемент
ШПЦ – шлакопортландцемент

ШПЦ III/А-400 – шлакопортландцемент с добавкой шлака свыше 35%. Применяется для различного рода растворов, товарного бетона, сборного железобетона, производимого методом тепловой обработки, а также для гидротехнического, подземного и других видов специального строительства, где специальным требованием является сопротивление коррозионному воздействию, высокая водопроницаемость, высокая прочность в позднем (56, 90 суток) возрасте. Такие цементы имеют замедленный набор прочности в ранние сроки. У таких бетонов ранняя 2 суточная прочность обычно составляет 25-30% от проектной. Данное свойство бетона обусловлено тем, что повышенное содержание шлака приводит к замедлению реакции гидратации цемента. Через некоторое время 3-4 недели шлак в цементе начинает активно взаимодействовать с продуктами гидротации клинкерной составляющей с образованием геля, который уплотняет структуру цементного камня и ведет к дальнейшему приросту прочности после проектного возраста. Бетон на шлакопортландцемент с содержанием шлака 45-50% может через 2 месяца превысить прочность 28 сут. на 15-25%. На этом процесс твердения не завершается.

ПЦ II/Б-Ш-400 и ПЦ III/А-Ш-400 – наиболее распространенные, общестроительные типы цементов при производстве товарного и сборного бетона. Цемент, незаменим при производстве мелких бетонных работ – растворы кладочные, штукатурные, отделочные и т.д.

ПЦ I-500 Н – чистый портландцемент получаемый совместным помолом высококачественного клинкера и гипса.
Применяется для производства сборного бетона и железобетона, мостового строительства, контактной сети железнодорожного транспорта, товарного бетона высоких классов. Особенностью данного типа цемента является высокий набор прочности в ранние сроки и резкое замедление набора прочности через 3-4 недели. Цемент также характеризуется быстрыми сроками схватывания, которые составляют 2-3 часа (начало схватывания).

Зв'яжіться з нами для отримання консультації